<![CDATA[ - Aktuálně]]>Mon, 18 Jan 2016 20:27:43 -0800Weebly<![CDATA[2. října - Mezinárodní den nenásilí]]>Mon, 28 Sep 2015 22:25:27 GMThttp://komunitaprolidskyrozvoj.weebly.com/aktuaacuteln283/2-rijna-mezinarodni-den-nenasiliPicture
Nenásilí je jediné východisko

Tvořivé odpoledne nejen pro rodinky s dětmi
Společně dokážeme cokoliv...aneb pojďme stvořit barevnější svět

Pátek 2.10. od 16 do 18 hod.,  Vyšehrad - dětské hřiště
                                Malování - hraní - povídání


A večer proběhne akce Kafé s Gándhím, více zde https://www.facebook.com/events/818938278224696/

Komunita pro lidský rozvoj, Simona Heřtusová, www.komunita.org 

]]>
<![CDATA[Meditačně-pracovní víkendy v Pravíkově - připoj se také!! :)]]>Wed, 06 May 2015 20:37:14 GMThttp://komunitaprolidskyrozvoj.weebly.com/aktuaacuteln283/may-06th-2015Picture
Meditačně-pracovní víkendy v Parku studií a reflexe Pravíkov
    Pravíkovské dny pro rozvoj I:  1.-3.5.2015
    Pravíkovské dny pro rozvoj II:  8-10.5.2015
    Pravíkovské dny pro rozvoj III:  27-28.6.2015
    Pravíkovské dny pro rozvoj IV:  17-19.7.2015
    Pravíkovské dny pro rozvoj V:  14-16.8.2015

Pět víkendů věnovaných dalšímu kroku ve společném vytváření tohoto speciálního místa i na cestě vnitřního rozvoje. Když se rozvíjí Park, rozvíjí se i každý v něm!

Program:
  • další fáze rekonstrukce Centra studií (dokončení úprav obvodových zdí – bourání, kopání, pomoc při stavbě; v létě výměna střešní krytiny)
  • při dostatečném počtu lidí i zahradničení a další drobné i rozsáhlejší úpravy, údržba a vylepšení Parku
  • každý den ranní a večerní společné ceremonie a meditace, prostor pro sdílení zajímavých zkušeností, otázek a zamyšlení
Kontakt, více informací a rezervace míst na spaní: Daniela Cachová (724 785 876, bedy.ns@seznam.cz). Za spaní a pobyt v Parku se během pracovních akcí neplatí, stravování je možné zajistit společné za 100 Kč/den.

„Parky studií a reflexe zdůrazňují hledání a projev posvátného – tedy těch nejlepších aspirací člověka, který se dnes připravuje k probuzení z hlubokého spánku.“


]]>
<![CDATA[Nedovolme válku v Evropě. Dejme šanci míru!]]>Wed, 06 May 2015 20:19:57 GMThttp://komunitaprolidskyrozvoj.weebly.com/aktuaacuteln283/nedovolme-valku-v-evrope-dejme-sanci-miruNedovolme válku v Evropě. Dejme šanci míru!Kampaň požadující uspořádání referenda za zákaz vojenského nasazení českých mužů a žen mimo území vlasti.

Současná celosvětová situace hrozící globálním konfliktem nás přiměla k tomuto prohlášení.

Krize na Ukrajině se přímo týká všech lidí České republiky i celé Evropy a zasluhuje podle nás nejvyšší pozornost. Vše nasvědčuje vyostřování konfliktu a rozhodnutí přijímaná naší vládou v podobě poskytnutí našeho území k vojenským manévrům americké armády a schválení novely branného zákona se zavedením povinných odvodů nás přímo do této války zatahují.

Podle některých je na vině agresivní politika ruské vlády vůči Ukrajině. Podle jiných jde naopak o snahu určitých mocných skupin ovlivňujících administrativu Spojených států amerických překonat hlubokou ekonomickou a politickou krizi, ze které nevidí jiné východisko, než oslabit všechny své konkurenty, a to i za cenu rozpoutání války.

Jsme přesvědčeni, že v každém případě je zcela nezbytné využít všechny diplomatické možnosti, aby se zabránilo válce mezi jadernými mocnostmi.
Proto odmítáme, aby se naše vláda bez otevřené celospolečenské diskuze stavěla na jednu stranu konfliktu, investovala do zbrojení a podporovala přípravy války!

Ve většině evropských zemí roste opozice proti současnému dění a i v aktuální politické elitě západní Evropy se začínají ozývat silné pochybnosti o další podpoře války na Ukrajině.

Navrhujeme:
Česká republika musí odmítnout válku. Jako svobodný a suverénní stát musí aktivně pracovat na uvolnění mezinárodního napětí a musí iniciovat spolupráci s evropskými představiteli na mírových diplomatických snahách.

Žádáme Referendum:

  • za zákaz vojenského nasazení českých mužů a žen mimo území vlasti s výjimkou zásahu vyžádaného Radou bezpečnosti OSN a Generálním tajemníkem OSN za účelem chránit lidské životy

  • za zákaz podporovat jakoukoli vojenskou intervenci, která není v souladu s Chartou Spojených národů a nemá souhlas Rady bezpečnosti OSN

Vytváření míru začíná u každého z nás – začíná v našich rozhodnutích a postojích, které ovlivňují ostatní lidi kolem nás i naši budoucnost. Proto vyzýváme k podpoře této kampaně a k jejímu šíření.

Duben 2015
Svět bez válek a násilí


Petici lze podepsat zde]]>
<![CDATA[Reakce Komunity na průjezd amerických vojáků ČR a podporu násilného řešení rusko-americké krize]]>Sun, 29 Mar 2015 21:24:59 GMThttp://komunitaprolidskyrozvoj.weebly.com/aktuaacuteln283/reakce-komunity-na-prujezd-americkych-vojaku-cr-a-podporu-nasilneho-reseni-rusko-americke-krizeČlenové Komunity reagují na stávající vyostřenou situaci v ČR a ve světě a posílají dopis poslancům a senátorům s žádostí o vysvětlení postojů vlády a parlamentu ČR. Spolu s žádostí zasíláme poslancům koláž z fotografií z Měsíce za mír a nenásilí, kterého se účastnilo mimo široké veřejnosti také 40 škol a vzdělávacích institucí z celé ČR. 

dopis poslancům najdete zde

fotokoláž ke stažení zde


více informací o celé iniciativě humanistického k tomuto tématu najdete na:


www.svetbezvalek.cz

facebook: tanksnothanks


]]>
<![CDATA[“Tanks? No, thanks”   Vyjádření Humanistického hnutí k plánovanému přejezdu armády USA přes území ČR]]>Mon, 23 Mar 2015 09:53:11 GMThttp://komunitaprolidskyrozvoj.weebly.com/aktuaacuteln283/tanks-no-thanks-vyjadreni-humanistickeho-hnuti-k-planovanemu-prejezdu-armady-usa-pres-uzemi-crPicture
Za několik málo dní se chystá průjezd velkého vojenského konvoje armády USA Českou republikou. Přes sto vojenských obrněných transportérů a v nich několik stovek amerických vojáků má projet napříč celou naší zemí od Bohumína, Náchoda a Harrachova přes Prahu až po Rozvadov. Tato demonstrace síly ze strany USA nemá na území ČR obdoby.
To vše přichází v době, kdy se vyhrocuje konflikt na Ukrajině a napětí mezi Evropou a Ruskem se neuklidňuje, spíše naopak. Pořádat v takto vyhrocené situaci podobné vojenské manévry nejen že nepomáhá situaci uklidnit, ale naopak působí jako přilévání oleje do ohně. Je zjevné, že pokud se bude situace mezi USA a Ruskem i nadále eskalovat a přeroste v otevřený konflikt, ocitneme se uprostřed válečné zóny. Ač pro nás by měla tato situace katastrofální dopady, pro americké zbrojařské korporace toužící po konfliktech a válkách by znamenala tučné zisky.
Bohužel se zdá, že naše politická reprezentace v čele s ČSSD a ANO tuto hrozbu nevnímá dostatečně střízlivě a cítí potřebu se přiklonit na jednu ze zúčastněných stran. Zřejmě si neuvědomují, že tímto činem napomáhají rozdmýchávat oheň, který by mohl v brzké budoucnosti zasáhnout celou naši zemi, tento kontinent a dokonce přerůst v další hrůzný globální konflikt.
Jestliže povolíme přejezd cizích vojsk přes naše území, ztratíme tím velký kus své nezávislosti, své svobody a své síly. Staneme se podružným členem evropského společenství, který se nechává zatahovat do nebezpečných vojenských her světových velmocí.
Tento projekt je nutné zastavit dříve, než přeroste v něco ještě nebezpečnějšího. Když se neozveme dnes, tak kdy?
Toto není budoucnost, která by byla prospěšná pro nás jako obyvatele Česka ani jako obyvatele Evropy. Existuje mnoho snah o nalezení mírových řešení nejen konfliktu na Ukrajině a Česká republika má potenciál jít příkladem a ujmout se aktivní role ve snahách o uklidňování mezinárodního napětí, nikoliv přispívat k jeho dalšímu růstu zapojováním se do provokativních vojenských manévrů.
Vyzýváme k vyjádření nesouhlasu s tímto (zatím) dočasným pobytem vojáků cizí mocnosti na našem území. Tentokrát mají zůstat tři dny, příště to mohou být tři týdny a brzy by to mohlo být natrvalo!
Pevně věříme, že jakákoliv forma nenásilného protestu má smysl, jak už se ukázalo mnohokrát v historii (nejen) naší země.
“Tanks? No, thanks”
Humanistické hnutí
V Praze, dne 20. 3. 2015
#tanksnothanks

Dopis poslancům

]]>
<![CDATA[Prožitková arteterapie leden - červen 2015]]>Wed, 14 Jan 2015 14:07:31 GMThttp://komunitaprolidskyrozvoj.weebly.com/aktuaacuteln283/prozitkova-arteterapie-leden-cerven-2015Picture
Srdečně zveme na úterní večery osobního rozvoje - PROŽITKOVÁ ARTETERAPIE
Termíny setkání: 13.1., 3.2., 24.2., 17.3., 7.4., 28.4., 19.5. a zakončení 9.6. vždy od 18 – 20:30 hodin

Arteterapie je metoda jak zcela svobodě prostřednictvím výtvarných technik vyjádřit své duševní vědomé i nevědomé obsahy. Podívat se do své duše, navázat s ní kontakt a poléčit ji.

Pár informací o lektorkách:
Jana Rysová: První kontakt s arteterapií jsem měla při studiu Sociální akademie Tabor. Poté jsem absolvovala 100 hodinový arteterapeutický výcvik u paní Strnadlové, arteterapeutické semináře paní Lhotové a Hanušové, dvouletý výcvik v artefiletice a arteterapii u M. Huptycha a především několikaleté docházení na prožitkovou arteterapii do ateliéru K. Ženaté. Sama již několik let vedu arteterapeutické skupinky. 
Iva Hladká: Studovala arteterapii a artefiletiku ve 2 letém akreditovaném kurzu u M. Huptycha, sebezkušennost ziskala na Sociální akademii Tabor a Waldorfském semináři v Praze. Čerpá náměty také ze studia Jazyků a kultur jihovýchodní Asie a Oceánie a Muzejních studií z Holandska. Téměř dva roky žila v Indonésii, kde se zabývala tradičním uměním. Před rokem dodělala 5ti letý sebezkušenostní výcvik v psychoterapii.

Účastnický poplatek: 50,- Kč / večer (v ceně je veškerý výtvarný materiál, malé občerstvení – káva, čaj a příspěvek na pronájem prostor)

Místo konání:  Humanistické centrum, Sokolská 32, Praha 2 (metro I.P.Pavlova)

Registrace: Simona Heřtusová, tel. 608 301 270, simona.hertusova@adopceafrika.cz 

]]>
<![CDATA[Metodický seminář výchovy k nenásilí - Praha 6.11.2014]]>Thu, 09 Oct 2014 21:07:14 GMThttp://komunitaprolidskyrozvoj.weebly.com/aktuaacuteln283/metodicky-seminar-vychovy-k-nenasili-praha-6112014Picture
6.11.2014 od 9 do 16h proběhne v Praze v Centru humanistických organizací (Sokolská 32, Praha 2) další celodenní seminář Výchovy k nenásilí pro lektory, učitele, metodiky prevence a další pedagogické pracovníky. Cílem semináře je pripravit lektory na výuku nenásilí, vybavit je podrobnou metodikou a manuálem snadno a prehledne využitelným při aktivitách a činnostech souvisejících s lidskými právy a nenásilím...

Cena za seminář je 300,- Kč (v ceně zahrnuto drobné občerstvení, CD s manuálem Výchovy k nenásilí). Nutná rezervace do 30.10.2014 na kontakt uvedený v letáčku.

Podrobné informace o semináři najdete zde.

]]>
<![CDATA[Zahradnický víkend v Pravíkově]]>Wed, 08 Oct 2014 21:26:19 GMThttp://komunitaprolidskyrozvoj.weebly.com/aktuaacuteln283/zahradnicky-vikend-v-pravikovePicture
O víkendu 1-2.11.2014 proběhne v Parku studií a reflexe Pravíkově tradiční podzimní zahradnický víkend, tentokrát s podporou dvou profesionálních zahradnic.

Plánujeme drobné úpravy terénu, sázení, sekání trávy, mulčování, celkovoou kultivaci a rozplánování parku pro další rok.

Uvítáme jakékoliv zahradní přebytky (květiny - ideálně trvalky, keře, stromky), které lze přivézt osobně na víkend. Pokud jet neplánujete a přebytky byste rádi darovali, dejte nám vědět a my se pro ně zastavíme.

Kromě rostlin uvítámi i jakékoliv zahradnické náčiní - takové, se kterým se vám bude dobře pracovat :)


Přespání v parku je nutné z důvodu kapacity zarezervovat na e-mailu bedy.ns@seznam.cz. Ubytování je zdarma, platí se pouze příspěvek na energie (50,- Kč/denú. Pokud máte zájem o stravu, dejte nám také vědět (100,- Kč/den = snídaně, oběd, večeře, svačiny, pitný režim). Ložní prádlo si řeší každý sám, případně je k zapůjčení za 50,- Kč.

]]>
<![CDATA[Kampaň Měsíc za mír a nenásilí úspěšně skončila]]>Tue, 07 Oct 2014 20:49:49 GMThttp://komunitaprolidskyrozvoj.weebly.com/aktuaacuteln283/kampan-mesic-za-mir-a-nenasili-uspesne-skoncilaPicture
Kampaň Měsíc za mír a nenásilí, kterou iniciovaly dvě z humanistických organizací - Svět bez válek a násilí a Komunita pro lidský rozvoj, skončila celosvětovým Symbolem míru 2.10.2014. Během kampaně proběhlo několik akcí - ty hlavní byly MírPárty, Pouť za mír z Pelhřimova do Pravíkova, bubenický flashmob a vytvoření Symbolu nenásilí.

Ke kampani a podpoře nenásilí se během měsíce mimo široké veřejnosti připojili také školy a školky, které tak měly možnost rozšířit mezi dětmi pojem nenásilí a ukázat jim alternativy přístupu ke svému nejbližšímu okolí i ke světu.  K této osvětové kampani se skrze nejrůznější činnosti ukončené vytvořením symbolu nenásilí připojilo 35 škol z celé České republiky, které nám zaslaly dokumentaci projektu ve svém vlastním podání.

Právě pracujeme na vytvoření koláže ze zaslaných symbolů nenásilí a její předání spolu se žádostí o využívání nenásilných strategií (diplomatických, politických, ..) zástupcům parlamentu, ministerstev, eu a dalším.

Děkujeme všem, kteří jste svou aktivitou podpořili myšlenku, že NENÁSILÍ je jediným možným nástrojem k ukončení NÁSILÍ.

]]>
<![CDATA[2. říjen - Mezinárodní Den Nenásilí]]>Thu, 02 Oct 2014 19:54:06 GMThttp://komunitaprolidskyrozvoj.weebly.com/aktuaacuteln283/2-rijen-mezinarodni-den-nenasiliPicture
Přijď rozsvítit své světlo a společně vytvoříme živý a světelný symbol nenásilí. Akce se uskuteční v 19 hodin na Palackého náměstí v Praze.

U příležitosti mezinárodního dne nenásilí chceme vyjádřit nezbytnost ukončení konfliktů jak na úrovni celosvětové tak na úrovni mezilidských vztahů.

Chceme pozvednout téma nenásilí jako jediného východiska ze současné situace a dát šanci míru ve světě i uvnitř každého z nás.

Symbol bude velký podle počtu lidí, kteří jej přijdou vytvořit, proto je důležité, abychom věděli předem, kolik lidí se zúčastní. Potvrď tedy svou účast zde a pošli dál tuto pozvánku svým blízkým a přátelům.

Nenásilí je jediné východisko. Dejme šanci míru.


]]>